Pelsan Aydınlatma

Pelsan Aydınlatma

 

Pelsan Aydınlatma M.Reşit Göğüş tarafından 1982 yılında İstanbul'da kurulmuştur. Üretim, ihracat ve istihdam rakamları ile aydınlatma sektöründe Türkiye'nin en büyük yerli firmasıdır.

25000m2 kapalı alanda aydınlatma armatür ve ekipmanları üretimini 450 kişilik kadrosu ile gerçekleştirmektedir. Türkiye'de 60 ilde bayi ağı, 45 ülkeye ihracatı, zincir mağazalar, Tedaş ve proje kanalı ile ürünlerini müşterilerine ulaştırmakta ve Türkiye ekonomisine katkıda bulunmaktadır.

1997 yılından bu tarafa, ISO9001 Kalite Yönetim Sistemini tüm birimlerinde uygulayarak üretim yapan Pelsan Aydınlatma'nın ürün gruplarının tümünde TSE belgesi bulunmaktadır.

2011 yılında yeni fabrikasında üretime geçerek entegre bir yapıya kavuşan Pelsan Aydınlatma, 1000m2 'lik aydınlatma labratuvarını ve elektronik ürünler bölümünü de devreye almıştır. AR-GE çalışmalarına yılda %2'lik bütçe ayıran Pelsan, Kanban ve 5S gibi tekniklerle verimlilik çalışmalarını yürütmektedir. Yılda 4 milyon aydınlatma armatürünü kendi tesislerinde üreten ve müşterilerine ulaştıran Pelsan Aydınlatma'nın 2015 hedefi, ISO ilk 500 firmasından biri olarak aydınlatma sektöründe yakın coğrafyada bölgesel güç olmaktır.

İletişim Bilgileri


Harita

Seçilmiş Şirketler