Zirve-Çatı İzolasyon-Çatı Yalıtımı Sistemleri

Zirve-Çatı İzolasyon-Çatı Yalıtımı Sistemleri
5 yıldız(lar) şundan 1 votes

Oturulan binalardaki yapılarda çatı izolasyonu uygulamaları : Suyun ve dış şartların belirli yollarla yapıyı ve konforu tehdit etmesi engellenemez fakat yapılara suyun girmesi hem çatılarda hemde temellerde gerekli tamirat yapılarak önlenebilir bir durumdur. Yapıların, her yönden hava şartları ile gelebilecek suya veya neme karşı korunmaları için, en üstte olan çatı sistemi su koruma izolasyon kabuğunun yüzeyindeki dış etkileri koruma amaçlı sonardan yapılan işlemlerin hepsine kısaca “çatı sistemi tamiratı” denir.

Yapı ömrü ve dayanıklılıgı açısından en büyük tehdit “su izolasyonu”dur. Yapıya sızan su; eğer üst kısımdan yağış olarak geliyorsa ve bu suyu engellleyici tabaka olan üst yapı sisteminde çatı tamiratı gerekli şekilde yapılmayıp ihmal edildiğinde: eksik kalan çatı örtüsü suyu aşağı zemine bırakır yapıların taşıyıcı kısımlarındaki donatıları korozyona uğratarak, kesitlerinin azalmasına ve yük taşıma kapasitesinin ciddi miktarlarda düşmesine neden olur.

Ayrıca çatı bileşeni içerisinde çatı su yalıtımı olamayan yada eksikliği olan sistemlerde, özellikle soğuk mevsimlerde su donarak, sıcak mevsimlerde ise buharlaşarak yoğuşma ve diğer etkilerden dolayı altaki beton yada ahşap bütünlüğünün bozulmasına ve mevcut inşaatın yapı iskeleti beton kısmı içinde çatlakların oluşmasına yol açar. Bunun dışında zemin rutubeti veya zemin suyu içerisinde bulunan sülfatlar, temel betonuyla kimyasal reaksiyonlara girerek beton kompozisyonunun bozulup deforme olmasına özelliğini kaybetmesine neden olur.

Böylece çeşitli nedenlerden dolayı çatı tamiri yapılmayan faktöreler yüzünden bina alt yapı ömrünü ve dayanımını olumsuz yönde etkiler. zamanında yapılmayan çatı su yalıtımı uygulamaları bakımı, ilaçlama v.b gibi çatı bakımı yapılmayan binalarda insan sağlıgı açısından zararlı küf, mantar,mikrop vb. organik maddelerin oluşumuna da yol açıp insan sağlığını tehdit eder hale gelebilmektedir. daha fazla bilhi için :

Çatı Yalıtımı ve Çatı üstü Kaplama sis. ile ilgili detaylı bilgi için Tıklayın. >

İletişim Bilgileri


Harita

1 nın 1 Kullanıcılar devamdaki incelemeyi yararlı buldular.

 Zirve Yapı Roofing Systems, 11-11-2012 00:33

Şundan: Zirve Çatı İzolasyon, Çatı Yalıtımı Sistemleri

Gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz, Zirve Çatı İzolasyon Sistemleri.

Seçilmiş Şirketler

 • Digital Motion

  Osmanağa mah. Gaziosmanpaşa sok. Parlar aprt. No:2 D:8 Kadiköy

  3d reklam filmi,3d animasyon,3d flash,3d karakter

 • Bursa Burak Nakliyat

  ankarayolu caddesi no 256 yıldırım bursa
  48000

  evden eve nakliyat,kargo,ambar

 • Istanbul Taverna

  3301 Paterson Plank Rd. North